Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

sezon pszczelarski 2015Chłodna i deszczowa wiosna 2015 roku nie zapowiadała dobrych zbiorów miodu. Spowodowała bowiem opóźnienia w rozwoju rodzin pszczelich o 11 dni w porównaniu z rokiem 2014. Opóźniły się także zbiory miodu. Rzepak natomiast rozpoczął kwitnienie w mojej okolicy już 1 maja 2015 roku, ale chłody wiosenne przedłużyły jego wegetację. Na rzepak wywiozłem 15 rodzin z chwilą rozpoczęcia jego kwitnienia. Tylko pięć rodzin było przygotowanych na zbiory miodu, więc dodatkowo zostały wyposażone w nadstawki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

sezon pszczelarski 2015Chłodne wiosenne wiatry i opady deszczu w 2015 roku opóźniły wegetację rzepaku o dziesięć dni w porównaniu z 2014 rokiem. W tym roku rzepak w pobliżu naszej miejscowości rozpoczął kwitnienie 1 maja 2015. Pszczoły mniej odwiedzały kwiaty mniszka i kwitnące drzewa owocowe, aniżeli w roku ubiegłym. Także rzepak mimo, iż w pełni kwitnący jest mniej odwiedzany.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

sezon pszczelarski 2015"Jeśli pszczoła w styczniu z ula wylatuje, rzadko pomyślny rok nam obiecuje".

W naszej pasiece 16 stycznia 2015 roku pszczoły dokonały oblot oczyszczający - w zimie. Oby to Znane powiedzenie nie znalazło odzwierciedlenia w całym sezonie pszczelarskim. Jaki będzie to rok pod względem miodu, tego nie wiemy. Czy może być obiecujący? Na Pomorzu 2015 roku rzepak rozpoczął kwitnienie wraz z początkiem maja. W dniu 01.05.2015 15 wywieźliśmy 15 rodzin pszczelich na rzepaki. Trzy rodziny oczekują jeszcze na wywiezienie z  pasieki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Jesteś tutaj: Home Pasieka Sezon pszczelarski Sezon 2015