Miód

miód Miód lipowy, rzepakowy, wielokwiatowy, gryczany... większość z nas je zna. Ile jest rodzajów miodu? Jakie są właściwości miodów i jak wpływają na nasze zdrowie?

Pszczoła

pszczoły Pszczoła jest na naszej planecie od dawna, a jej początki sięgają czasów jeszcze przed dinozaurami... Jakie wyróżniamy rasy, gatunki i linie pszczół ?

Rośliny miododajne

Rośliny miododajne Rośliny, krzewy, drzewa miododajne. Które z nich są najwydajniejsze, aby pszczoły mogły wyprodukować jak najwięcej miodu? Koniecznie przeczytaj ...

Matki pszczele

Matki pszczele W mniejszych i średnich pasiekach wychów matek pszczelich przeprowadzić możemy samodzielnie. Matki dobrej jakości hodujemy postępując według następujących zasad ...

Niebieski i zielony miód z Francji

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

niebieski miódW północno-wschodniej Alzacji od pewnego czasu francuscy pszczelarze mogli obserwować niezwykły i tajemniczy przypadek produkowania przez pszczoły zielonego i niebieskiego miodu. Pszczelarze z Ribeauville niedowierzając własnym oczom postanowili zbadać sprawę. Otóż okazało się, że przyczyną niespotykanego zabarwienia miodu były... M&M’sy. W pobliżu pasiek znajduje się fabryka M&M's, gdzie pszczoły pożywiały się resztkami odpadów pochodzącymi z produkcji słodyczy.

Zagadka została rozwiązana, jednak dla pszczelarzy nie były to dobre wiadomości - miód wyprodukowany w ten sposób nie nadaje się do sprzedaży. Fabryka zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości, jednak straty pszczelarzy pozostaną ogromne i tegoroczny sezon niestety muszą zaliczyć do nieudanych. Tym bardziej, że z roku na rok na całym świecie pszczół ubywa ze środowiska i zbiory są coraz trudniejsze.

(Reuters, BBC)
niebieski plaster mioduniebieski miód

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jesteś tutaj: Home Pszczelarstwo Niebieski i zielony miód z Francji