- Szczegóły
Konsumenci miodu chcą wiedzieć, czy kupiony przez nich miód aby na pewno jest prawdziwy. Stąd potrzeba pełnego wyjaśnienia tego problemu. Jak zatem rozpoznać miód prawdziwy od podróbek? Na szczęście jest na to wiele sposobów. Prawdziwy miód możemy rozpoznać w szczególności po zapachu, smaku i jego konsystencji. Miody nektarowe charakteryzują się na ogół intensywnym zapachem w odróżnieniu od miodów spadziowych, które są bezzapachowe.
Czytaj więcej: Jak rozpoznać prawdziwy miód?
Napisz komentarz (0 Komentarzy)- Szczegóły
Miód wrzosowy wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów i producentów miodów ze względu na jego walory smakowe i zdrowotne. Jest to miód bardzo aromatyczny, o konsystencji galaretowatej, po skrystalizowaniu brunatny lub ciemnobrunatny. Stosowany w schorzeniach nerek (kamica nerkowa), dróg moczowych i gruczołu krokowego.
Czytaj więcej: Miód wrzosowy - pozyskiwanie
Napisz komentarz (0 Komentarzy)- Szczegóły
Miód pitny jest to lekki napój alkoholowy, otrzymany przez fermentację roztworu miodu pszczelego, tzw. brzeczki. Miody pitne przygotowane przez zwykłe rozpuszczenie miodu w letniej wodzie (do 30°C) i fermentowanie znajdujących się w nim drożdży, nazywamy miodami naturalnymi lub czystymi w odróżnieniu od miodów syconych, otrzymywanych przez sycenie (gotowanie) brzeczki z dodatkiem rozmaitych ziół i korzeni. Jeszcze inną odmianą napojów miodowych są miody owocowe (przy ich wyrobie do brzeczki dodaje się soku wyciśniętego z owoców).
Napisz komentarz (0 Komentarzy)- Szczegóły
Właściwości lecznice i trujące alkaloidów w miodzie i pyłku. Ocenia się, że strefę klimatu umiarkowanego zasiedla około tysiąca gatunków roślin, które posiadają właściwości toksyczne. Z tego silnie trujących gatunków w Europie jest niewiele. Do roślin zasiedlających Polskę , wydzielających alkaloidy zaliczyć można:
Czytaj więcej: Alkaloidy w miodzie
Napisz komentarz (0 Komentarzy)Strona 1 z 3
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec